Terapia antynikotynowa

Palenie

Opisaną poniżej terapię po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morell. Urządzenia komputerowe do terapii antynikotynowej produkowane były w RFN od 1977 r. W 1993 pierwsze egzemplarze trafiły do Polski.

Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu uzależnień. Na terapię antynikotynową pacjenci zgłaszają się z niedopałkiem papierosa, który umieszcza się w elektrodzie detekcyjnej aparatu w celu analizy przez urządzenie rodzaju uzależnienia, na jakie chce się oddziaływać.

Rzucanie palenia jeszcze nigdy nie było takie proste!

Palenie photo by www.panoramaprojekt.com

W czasie terapii dochodzi do eliminacji głodu nikotynowego. Palacze tytoniu zgłaszają się szczególnie chętnie, ponieważ jest to zabieg w pełni bezbolesny i bezinwazyjny. Nie ma skutków ubocznych i każdy palący może się jemu poddać. Niezależnie od ilości wypalanych dziennie papierosów oraz stażu palenia metoda ta jest tak skuteczna, że wystarczy jeden 15 min. zabieg. Głód nikotynowy ustępuje w chwilę lub kilka – kilkanaście godzin po zabiegu. Najczęściej od następnego dnia rano chęci palenia już nie ma. Odruchowo zagląda się jeszcze w miejsca, w których przechowywane były papierosy, lecz odruch ten słabł będzie z każdym dniem, a po mniej więcej 2 tygodniach ustąpi zupełnie. Rano po przebudzeniu kieruje się wzrok w miejsca, w których papierosy były, ale chęci palenia już być nie powinno.
Zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.

Ważne!

Efekt terapii antynikotynowej utrzymuje się nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie jest w pełni bezpieczne i nie wyzwala potrzeby zapalenia. Dopiero aktywnie wypalony papieros spowoduje nawrót głodu nikotynowego. Zatem najważniejszym zadaniem wszystkich poddających się temu zabiegowi jest niepozwolenie sobie nawet na jednego papierosa (za tydzień, dwa, czy nawet rok i więcej).

Terapie antynikotynowe na terenie Białegostoku wykonywane są przez nas od 10 lat. Skuteczność sięga ok. 85%, zatem 8-9 osób z 10 zostaje wyleczona z nałogu!

Palenie

Przyczyny powrotu do palenia można podzielić me 3 grupy:

  1. STRES - w odpowiedzi na sytuacje trudne pali się w nadziei, że papieros łatwiej uspokoi, pozwoli łatwiej przezwyciężyć problem. Zapalony papieros nie smakuje, ale w miarę palenia niesmak maleje, a głód wraca na nowo.
  2. CIEKAWOŚĆ - pomimo braku potrzeby palenia pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji po zabiegu sięgają po papierosa. Oczywiście jest to aktywna próba, więc głód nikotynowy pojawi się ponownie.
  3. PEWNOŚĆ - że zapalenie papierosa po dłuższej przerwie nie spowoduje nawrotu głodu nikotynowego. Byli palacze spróbowali sądząc, że "jeden papieros nie zaszkodzi". Pierwsze "dymki" są tak niesmaczne, że nawet polowy papierosa nie udaje się wypalić, ale już po godzinie czy dwóch szuka się kolejnego.

Terapia nie ma skutków ubocznych. Jednak zaprzestanie dostarczania nikotyny oraz wzmożone wydalanie toksyn może spowodować takie przemijające reakcje, jak: posmak metaliczny, suchość w ustach, wzmożoną senność i potliwość, rozdrażnienie, osłabienie koncentracji. Powyższe objawy mogą utrzymywać się ok. 2 tygodni. Receptą na ich złagodzenie jest picie dużej ilośći płynów oraz częste kąpiele. Prosimy, aby traktować terapię antynikotynową jako formę pomocy w rzuceniu palenia, która wprawdzie wyeliminuje głód nikotynowy, ale nie zlikwiduje zachowań odruchowych.
Są one reakcjami wypracowanymi i utrwalanymi w ciągu wielu miesięcy czy lat przez samych palących. Dlatego też, tylko oni sami mogą je opanować. Odruchy te nie są do końca kontrolowane i dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny. Gdyby okazało się, że po kilku tygodniach czy miesiącach wrócą Państwo do nałogu, terapię należy jak najszybciej powtórzyć.

Waga pod kontrolą! Pacjent, który podda się terapii, a jest zaniepokojony możliwością przybrania masy ciała, może poddać się zabiegowi zmniejszającemu nadmierne łaknienie.

Skończ wreszcie z tym nieprzyjemnym i groźnym nałogiem! Rzuć palenie już dziś! Wpłynie to korzystnie na Twoje zdrowie oraz Twój budżet.

Palenie

Uwaga! Jako uzupełnienie terapii antynikotynowej polecamy nowoczesną i niezwykle skuteczną metodę treningu respiracyjnego (oddechowego) wg koncepcji SpiroTiger®.

Metoda ta: poprawia siłę i wytrzymałość mięśni oddechowych, poprawia zdolności wysiłkowe całego organizmu, zmniejsza duszność oraz subiektywnie poprawia jakość życia.

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek

9:00 - 17:00

sobota

10:00 - 13:00

Umów się na wizytę

tel. (85) 743-23-29 - gabinet

lub 698-119-542


698-450-320 - rehabilitacja i masaż

Zapraszamy !