Terapia bólów kręgosłupa

Plecy

Dokucza Ci ból kręgosłupa? Nie możesz się zgiąć lub wyprostować? Czujesz, że coś ogranicza Twoje ruchy? Nasza terapia, oparta o sprawdzone i skuteczne metody, pozwoli przynieść Ci ulgę. Postępowanie lecznicze dostosowane jest indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od specyfiki dolegliwości. Nasze działania są poprzedzone dokładną diagnostyką i mogą obejmować m.in. masaż głęboki mięsni, terapię manualną (osteopatia, chiropraktyka, kręgarstwo), terapię punktów spustowych, ćwiczenia stabilizacji kręgosłupa.

Najczęstsze zespoły bólowe kręgosłupa oraz ich następstwa, z którymi możesz zgłosić się do nas:

  • Dyskopatia
  • Przepuklina jądra miażdżystego
  • Rwa barkowa/ramienna/kulszowa/udowa (bóle i drętwienie promieniujące do kończyn)
  • Bóle krzyża
  • Bóle i sztywność karku
  • Bóle międzyłopatkowe i podłopatkowe
  • Migrenowe bóle i zawroty głowy

Dlaczego środki farmakologiczne i fizykoterapia (np. prądy lecznicze czy działanie ciepłem) są mało efektywne w przypadku bólów kręgosłupa?

Działania te nie likwidują przyczyny bólu, a przynoszą co najwyżej chwilową ulgę, co daje choremu fałszywe poczucie zdrowienia. Czynności prowadzone przez fizjoterapeutę mające na celu odwrócenie mechanizmu urazu i przywrócenie prawidłowego ustawienia elementów kręgosłupa w takim przypadku zadziałają na przyczynę i zlikwidują dolegliwości. W sytuacji gdy ból i przykurcz mięśniowy - które są następstwem urazu - zostają zignorowane, cały kręgosłup zaczyna pracować nieprawidłowo. Bez terapii organizm może adaptować się do zaistniałej sytuacji i już po kilku dniach pacjent ma fałszywe poczucie wyzdrowienia. Okazuje się jednak, że nasilony ból występuje później w kluczowych sytuacjach w ciągu dnia (np. wstawanie, siadanie, zakładanie butów, schylanie się do umywalki). Prowadzi to pogłębienia zaistniałej patologii kręgosłupa!

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek

9:00 - 17:00

sobota

10:00 - 13:00

Umów się na wizytę

tel. (85) 743-23-29 - gabinet

lub 698-119-542


698-450-320 - rehabilitacja i masaż

Zapraszamy !